);
 • Leczenie akupunkturą to cykl zabiegów leczniczych dlatego tak ważne jest aby prowadzony był przez specjalistę stale praktykującego i podnoszącego swoje kwalifikacje.

  Wywiad:
  Pierwsza wizyta w moim gabinecie trwa około 1 do 1,5 godziny. W tym czasie zbieram dokładny wywiad, przeprowadzam badanie pacjenta, oceniam przedstawione wyniki badań (bardzo pomocna jest tutaj wiedza z zakresu medycyny klasycznej). Wyjaśniam również pacjentowi jak będzie wyglądać leczenie akupunkturą. Jeżeli pacjent wyraża zgodę, wykonujemy pierwsze nakłucia .

  Zabieg:
  Wybrane punkty akupunkturowe nakłuwam specjalnymi, litymi, bardzo cienkimi igłami, wykonanymi ze specjalnej stali, bardzo elastyczne/czasami pokryte srebrem lub złotem. Stosuję wyłącznie igły atestowane, sterylne, jednorazowego użycia. Nakłuwanie jest praktycznie bezbolesne. W czasie zabiegu używa się zwykle od kilku do kilkunastu igieł w zależności od rodzaju schorzenia i stanu organizmu. Przy nakłuciach wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej uzyskujemy tzw. objaw „odbicia” - uczucie delikatnego rozpierania lub uczucie przepływu” delikatnego prądu elektrycznego wzdłuż przebiegu meridianu. To świadczy o wyrównywaniu poziomu energii Qi w meridianach.

  Kiedy Pacjent pozbywa się niepotrzebnych obaw, mam możliwość oceny jego reakcji w czasie zabiegu. W Gabinecie Leczenia Bólu i Akupunktury masz zapewnione warunki do pełnej relaksacji i spokoju. Zabiegi wykonuje się najczęściej w pozycji leżącej. Po nakłuciu osoba leczona leży około 20 min.